“BİAS ASANSÖR” kurulduğu günden bugüne kadar kaliteli ve güvenli çalışmayı kendisine ilke edinmiştir. Firmamız montaj, bakım, revizyon işlerinde daima kaliteyi ve can güvenliğini ön planda tutmuştur. Güçlü idari ve teknik kadromuzla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Sedye Asansörlerinde 1600 kg, 2000 kg ve 2500 kg ‘a kadar taşıma kapasitesine ve 0-0,40 m/s ‘den 3 m/s ye kadar hıza sahip olan III. Sınıf hasta asansörleri tam otomatik veya yarı otomatik olarak tercih edilebilir.

Diğer asansörlerden ayrıcalıklı özelliği; Hastanın konforu ve daha sağlıklı, güvenli taşımacılıktır. Sedyenin asansöre giriş-çıkışında sarsıntı olmaması için kabin katlara göre hassas ayarlanır.

Elektrik kesilmelerine karşı önlem, ayarlanmış ışık akısı, antibakteriyel tedbirler, paslanmaz aksam gibi ekstra donamınlar ilave edilmiş asansörlerdir.

 

Yürüyen merdiven, basamakları sürekli olarak dönen bir düzenek üzerine yerleştirilmiş, elektrikle çalışan merdivendir. İnsanları yukarı ya da aşağı taşımaya yararlar. Asansörlere göre daha fazla insan taşıyabilirler. Başlıca kullanım alanları oteller, alışveriş merkezleri, tren ve metro istasyonları ile hava alanlarıdır.

Hidrolik asansörlerimiz sundukları konfor, güven, emniyet, düşük işletme maliyeti, uzun ömürlülük, kısa teslim süresi elektrik kesintisinde kurtarma sistemi gibi özelliklerinin yanında özel bir makine dairesine ihtiyaç duymadığından binanızın asansör boşluğuna bitişik veya dört metre mesafede makine dairesi oluşturulabilir.

Tahrik sisteminin hidrolik pompa ünitesi tarafından yağın kaldırma pistonlarına borularla iletildiği ve kabinin direkt veya endirekt olarak pistonlar ile hareketinin sağlandığı asansör sistemleridir.

Depo, alışveriş merkezleri, fabrikalar gibi yük taşıma işlerinin yoğun olduğu yerlerde kullanılmak üzere, istenilen kapasitede imal edilmektedir. Mekanik ve hidrolik olarak projelendirilebilen yük asansörlerinde, en ağır koşullarda en kolay kullanım sağlanmaktadır.

Dişlisiz makine sayesinde makine dairesi ortadan kalkmakta ve asansör kuyusu içerisinde, montajın gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Montajı yapılan dişlisiz makine,  hassas kalkış ve duruşlarıyla, sessiz ve titreşimsiz çalışmasıyla, ayrıca %40’a varan enerji tasarrufuyla büyük bir konfor sağlar.

Yapılarda kullanılacak olan asansör, yürüyen merdiven gibi tüm taşıma sistemlerinin projesini, uzman kadromuzla hazırlıyor, size anahtar teslim hizmet sunuyoruz.

Asansörlerin düzenli bakımı ve rutin kontrolleri çok önemlidir. Meydana gelecek herhangi bir aksaklık ve eksik yapılan revizyon can kaybı ve yaralanmalara yol açabilir.

 

Uzman teknik kadromuzla, periyodik bakım ve revizyon konularında hizmetinizdeyiz.

Taşıma Kapasitelerine göre yolcu asansörleri; 240 Kg, 320 Kg, 400 Kg, 630 Kg, 800 Kg, 1000 Kg,

1200 Kg, 1600 Kg ağırlık taşıma kapasitesine sahiptirler. İsteğe göre kabin tasarımları yapılabilmektedir.

Sedye Asansörleri

Yürüyen Merdiven

Hidrolik Asansör

Yük Asansörü

Dişlisiz ve Makine Dairesiz Sistemler

Proje ve Mühendislik Hizmetleri

Proje ve Mühendislik Hizmetleri

Yolcu Asansörleri